Urząd m.st. Warszawy
Mapa strony Twój przewodnik
  • Polska wersja językowa
  • Angielska wersja językowa
  • Niemiecka wersja językowa
  • Francuska wersja językowa
  • Rosyjska wersja językowa
  • Hiszpańska wersja językowa
  • Włoska wersja językowa
Szukaj
Szukaj
Szukaj
There are countless reasons to fall in love with Warsaw

ZOO

Miejski Ogród Zoologiczny został założony w 1928 roku. Na powierzchni 40 hektarów eksponowanych jest ponad 12 tysięcy zwierząt należących do ponad 500 gatunków. Są wśród nich zarówno zwierzęta żyjące w Polsce jak i liczne okazy egzotyczne, między innymi blisko 50 gatunków objętych programem ratowania zwierząt zagrożonych wyginięciem.

ul. Ratuszowa 1/3 (mapa)
tel. 22 619 40 41
www.zoo.waw.pl
Przeglądanie tej mapy wymaga Javascript.

Miejski Ogród Zoologiczny został założony w 1928 roku. Na powierzchni 40 ha eksponowanych jest ponad 12 tysięcy zwierząt należących do ponad 500 gatunków, z których blisko 50 jest objętych programem ratowania zwierząt zagrożonych wyginięciem. Są wśród nich zarówno zwierzęta żyjące w Polsce, jak wydry, niedźwiedzie brunatne, czy bociany, jak i liczne okazy egzotyczne – słonie afrykańskie, żyrafy Rothschilda, nosorożce indyjskie, gibbony, różne gatunki ptaków, gadów i tropikalnych ryb. Szczególną uwagę warto zwrócić na rezydencję goryli i szympansów, ptaszarnię z halą wolnych lotów imitującą azjatycką dżunglę, hipopotarium, w którym można obserwować baraszkujące pod wodą hipopotamy czy nowoczesne akwarium zamieszkiwane przez rekiny i płaszczki. Większość zwierząt można oglądać na wybiegach, a zimą – wewnątrz pawilonów (na terenie ZOO znajduje się 10 obiektów, które umożliwiają komfortowe zwiedzanie o każdej porze roku). W centrum Ogrodu znajduje się nowoczesny plac zabaw i polana piknikowa. Na całym terenie Ogrodu zlokalizowane są punkty gastronomiczne, bezpłatne toalety oraz sklepiki z pamiątkami. Wszystkie nowe pawilony są przystosowane dla osób niepełnosprawnych. 

Na terenie ogrodu znajduje się też Willa Żabińskich  - modernistyczny dom, w którym w czasie II wojny światowej ówczesny dyrektor ZOO Jan Żabiński z żoną ukrywali osoby potrzebujące pomocy, głównie zbiegłych z getta Żydów. W pokojach Willi została przywrócona atmosfera i klimat lat trzydziestych ubiegłego wieku, a niezwykła historia spisana przez żonę dyrektora posłużyła za kanwę książki „Azyl” Diane Ackerman. Na jej podstawie powstała hollywoodzka produkcja o tym samym tytule z Jessicą Chastain w roli głównej. Więcej informacji

Godziny otwarcia:
od 9.00 do zmroku
Godzina zamknięcia zmienia się w zależności od pory roku, aktualna jest podawana na oficjalnej stronie internetowej ZOO.

Bezpłatny wstęp dla emerytów i rencistów w każdy pierwszy wtorek miesiąca, bezpłatny wstęp dla dzieci do 13 lat w Dniu Dziecka

Ceny biletów:

czerwiec - sierpień

normalny - 26 PLN, ulgowy - 16 PLN, rodzinny (2 osoby dorosłe i 1 dziecko) – 52 PLN
normalny z Kartą Warszawiaka - 23 PLN, ulgowy z Kartą Młodego Warszawiaka - 14 PLN 

wrzesień - październik

normalny - 25 PLN, ulgowy - 15 PLN, rodzinny (2 osoby dorosłe i 1 dziecko) – 50 PLN
normalny z Kartą Warszawiaka - 23 PLN, ulgowy z Kartą Młodego Warszawiaka - 13 PLN 

listopad – luty

normalny - 15 PLN, ulgowy - 10 PLN, rodzinny (2 osoby dorosłe i 1 dziecko) – 30 PLN
normalny z Kartą Warszawiaka - 12 PLN, ulgowy z Kartą Młodego Warszawiaka - 9 PLN 

marzec - maj

normalny - 25 PLN, ulgowy - 15 PLN, rodzinny (2 osoby dorosłe i 1 dziecko) – 50 PLN
normalny z Kartą Warszawiaka - 23 PLN, ulgowy z Kartą Młodego Warszawiaka - 13 PLN 

Bilety roczne:

normalny - 70 PLN
ulgowy - 50 PLN

Dzieci do lat 3, osoby niepełnosprawne, osoby powyżej 70 lat oraz posiadacze karty Polaka - bezpłatnie

Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.