Urząd m.st. Warszawy
Mapa strony Twój przewodnik
  • Polska wersja językowa
  • Angielska wersja językowa
  • Niemiecka wersja językowa
  • Francuska wersja językowa
  • Rosyjska wersja językowa
  • Hiszpańska wersja językowa
  • Włoska wersja językowa
Szukaj
Szukaj
Szukaj
There are countless reasons to fall in love with Warsaw

Top 10

Stare Miasto
Starówka
Spacer uliczkami Starego i Nowego Miasta pozwala odpocząć od wielkomiejskiego gwaru. Nastrojowe zaułki, skwery i przytulne kawiarenki tworzą niepowtarzalną atmosferę, a dwa historyczne place - Rynek Starego i Rynek Nowego Miasta - w sezonie letnim stają się sceną dla występów muzycznych i teatralnych oraz galerią pod gołym niebem.Muzeum Łazienki Królewskie - Pałac na Wyspie

Rezydencje królewskie

Związane ze znamienitymi polskimi władcami i doniosłymi wydarzeniami historycznymi. Składają się na nie wspaniałe zabytki architektury z licznymi dziełami sztuki oraz romantyczne ogrody i parki. Cenione przez spragnionych wypoczynku na łonie natury stanowią również przestrzeń dla interesujących wydarzeń artystycznych, które na stałe wpisały się w kulturalny kalendarz stolicy.

 

Zamek Królewski

Zespół pałacowo-ogrodowy Łazienki Królewskie

Zespół pałacowo-parkowy w Wilanowie


PKiN

Pałac Kultury i Nauki
Wzniesiony w latach 1952–1955 jako dar narodu radzieckiego dla narodu polskiego jest najwyższym budynkiem w Warszawie. Mieści m.in. teatry, muzea, kino, basen oraz salę koncertową. Na 30. piętrze znajduje się najwyżej położony taras widokowy miasta.

Muzeum Powstania Warszawskiego
Muzeum Powstania Warszawskiego
Muzeum otwarte w 60. rocznicę wybuchu walk powstańczych, jest wyrazem hołdu dla tych, którzy walczyli i ginęli za wolną Polskę i jej stolicę. Mieści się w budynku dawnej elektrowni tramwajowej i jest jednym z najnowocześniejszych muzeów w Polsce. Nad gmachem góruje wieża, z symbolem Polski Walczącej, na szczycie której znajduje się taras widokowy.

 

 

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

 

Muzeum Historii Żydów Polskich Polin 

Opowiada o wspólnej 1000-letniej historii Polaków i Żydów. Zachwyca niezwykłą, pełną symboliki architekturą jak i samą ekspozycją w skład której wchodzi m.in. replika bogato zdobionego sklepienia XVII-wiecznej synagogi. Usytuowane w centrum dawnej dzielnicy żydowskiej i zarazem miejscu najcięższych walk powstania w getcie w 1943 r.

 

 

Muzeum Narodowe

Muzeum Narodowe w Warszawie

Posiada bogaty zbiór eksponatów pochodzących ze wszystkich epok: od egipskich mumii i arcydzieł średniowiecznych afrykańskich mistrzów, przez sztukę sakralną, obrazy Botticellego, Rembrandta i Picassa aż po hity polskiego dizajnu i sztukę konsumpcyjną Natalii LL. Odbywają się tu również liczne wystawy czasowe, prezentujące sztukę z całego świata.
CNK


Centrum Nauki Kopernik
Królestwo eksperymentów i raj dla ciekawych świata. Tutaj każdy może odkrywać tajemnice natury, samodzielnie przeprowadzać doświadczenia i świetnie się przy tym bawić.

 

 

 

 

PGE Narodowy

PGE Narodowy

Stadion Narodowy w Warszawie powstał na Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2012™ w niecce dawnego Stadionu Dziesięciolecia. Znajduje się blisko Starego Miasta i ścisłego centrum. Widać go dobrze z wielu miejsc w Warszawie, doskonale prezentuje się z placu Zamkowego, a spacer spod Pałacu Kultury i Nauki pod sam stadion zajmuje niecałe pół godziny.

 

WisłaWisła
Wraz z naturalnym nabrzeżem tworzy nieformalną, wypoczynkowo-rozrywkową „dzielnicę” Warszawy. Obejmuje ona prawdziwe piaszczyste plaże, pas naturalnego lasu z rzadkimi gatunkami ptaków, bulwary spacerowe oraz liczne bary i kluby. Latem gromadzi amatorów sportów wodnych i aktywnego wypoczynku. Położony w jej sąsiedztwie Multimedialny Park Fontann zachwyca magią kolorów i fantastycznych kształtów.Muzeum Fryderyka Chopina


Warszawa Chopina
Fryderyk Chopin jest bez wątpienia najbardziej znanym warszawiakiem. Spędził tutaj 20 pierwszych lat swego życia. Tu uczył się muzyki, zdobywał ogładę i dawał pierwsze koncerty. Spacerując ulicami miasta trafiamy na miejsca, w których mieszkał lub bywał. W Warszawie znajduje się najbogatsza na świecie kolekcja chopinianów.

Downloads

Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.