Urząd m.st. Warszawy
Mapa strony Twój przewodnik
  • Polska wersja językowa
  • Angielska wersja językowa
  • Niemiecka wersja językowa
  • Francuska wersja językowa
  • Rosyjska wersja językowa
  • Hiszpańska wersja językowa
  • Włoska wersja językowa
Szukaj
Szukaj
Szukaj
There are countless reasons to fall in love with Warsaw

PGE Narodowy

Supernowoczesny, największy stadion w Polsce. Najwyższa kategoria w klasyfikacji UEFA.
Zwycięzca konkursu CEEQA 2012 Industry Awards w kategoriach „Budynek Roku w Europie Środkowo-Wschodniej” i „Hotel, Centrum Rozrywki, Budynek Mieszkalny Roku”.

al. Księcia Józefa Poniatowskiego 1 (mapa)
www.pgenarodowy.pl
fot. m. st. Warszawa
Przeglądanie tej mapy wymaga Javascript.

Stadion Narodowy w Warszawie powstał na Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2012™ w niecce dawnego Stadionu Dziesięciolecia. Znajduje się blisko Starego Miasta i ścisłego centrum. Widać go dobrze z wielu miejsc w Warszawie, doskonale prezentuje się z placu Zamkowego, a spacer spod Pałacu Kultury i Nauki pod sam stadion zajmuje niecałe pół godziny.

Biało-czerwona elewacja korony stadionu nawiązuje do polskich barw narodowych. W najwyższym miejscu arena góruje 50 metrów nad murawą. Na trybunach mieści się 58 tysięcy osób – tj. o 10 tysięcy więcej niż mieszka na Żoliborzu. W obrębie obiektu znajduje się ponad 3 tysiące pomieszczeń – duże centrum kongresowe, sale wystawiennicze, liczne biura i inne.

Atutem stadionu jest rozsuwany dach. Jego otwieranie trwa ok. kwadransa i samo w sobie staje się widowiskiem. Stadion został wzniesiony nie tylko z myślą o imprezach sportowych, ale także jako miejsce do prezentacji wielkich widowisk artystycznych i organizacji różnorodnych imprez masowych. W tym celu dach jest wyposażony w specjalną membranę, pełniącą funkcję akustyczną, która podczas koncertów wzmacnia dźwięk. Tuż pod dachem są zamocowane cztery ultranowoczesne ekrany LED, każdy o powierzchni 200 m², dzięki którym można oglądać w świetnej jakości zbliżenia tego, co dzieje się na boisku lub na scenie.

Na Stadionie Narodowym znajduje się także ekumeniczna kaplica.


Wycieczki tematyczne

1. Punkt Widokowy: zwiedzanie dwóch sektorów dolnej trybuny, z których można oglądać Stadion.
Ceny biletów: normalny - 10 PLN, ulgowy - 5 PLN

2. Trasa Piłkarza: droga, którą piłkarze przybywają na Stadion, strefa dla zawodników, piłkarska szatnia, wejście na płytę boiska oraz pomeczowa Sala Konferencyjna.
Ceny biletów: normalny - 20 PLN, ulgowy - 12 PLN

3. Trasa Ekskluzywna:
kompleksowe zwiedzanie Stadionu -  Trasa Kibica, Trasa Piłkarza oraz strefa i loża VIP.
Ceny biletów: normalny  - 25 PLN, ulgowy - 15 PLN

4. Znani i lubiani: weekendowe zwiedzanie Stadionu Narodowego, w roli przewodników znani pasjonaci futbolu.
Ceny biletów: normalny - 40 PLN, ulgowy - 30 PLN

5. Trasa Historyczna: zgłębia historię Stadionu X-lecia. Dzięki tej wycieczce można zapoznać się z najważniejszymi wydarzeniami oraz ciekawostkami z czasów funkcjonowania Stadionu. Jedną z atrakcji jest przejście przez tunel, który pozostał niemal w nietkniętej postaci od 1955 roku.

6.Trasa przedszkolaka: specjalnie przygotowana dla naszych najmłodszych wycieczkowiczów, oprócz wizyty w szatniach zawodników, dzieci zagrają w piłkę i będą bawić się w poszukiwanie skarbu na trybunach stadionu. A wszystko to pod opieką przewodnika - animatora. Trasa dostępna wyłącznie dla grup dzieci do 6 roku życia, w ramach rezerwacji dla grup zorganizowanych, dla przedszkoli lub klas "0". Czas trwania wycieczki: ok. 50 minut. 

Ceny biletów: ulgowy* - 12 PLN; grupowy (grupa dorosłych od 20 osób) - 15 PLN

* Młodzież szkolna, studenci, emeryci i renciści, osoby z niepełnosprawnościami, opiekunowie osób z niepełnosprawnościami. Dotyczy zwiedzania indywidualnego i w grupach zorganizowanych.

BEZPŁATNE WEJŚCIE PRZYSŁUGUJE: 1 opiekunowi 10 osób z biletami ulgowymi podczas zwiedzania grupy zorganizowanej, licencjonowanym przewodnikom i pilotom wycieczek za okazaniem uprawnień.

Zwiedzanie Stadionu Narodowego odbywa się 7 dni w tygodniu od 10:00 do 20:00.

Udział grupy zorganizowanej (min. 20 osób) w wycieczce po Stadionie Narodowym w Warszawie wymaga wcześniejszego zgłoszenia pod numerem 22 295 95 95 (czynny od poniedziałku do piątku od 9.30 do 18.00) rezerwacje@pgenarodowy.pl 


Szczegółowe informacje i cennik

Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.