Urząd m.st. Warszawy
Mapa strony Twój przewodnik
  • Polska wersja językowa
  • Angielska wersja językowa
  • Niemiecka wersja językowa
  • Francuska wersja językowa
  • Rosyjska wersja językowa
  • Hiszpańska wersja językowa
  • Włoska wersja językowa
Szukaj
Szukaj
Szukaj
There are countless reasons to fall in love with Warsaw

Pałac Kultury i Nauki

Pałac Kultury i Nauki jest najwyższym budynkiem w Polsce. Mieści ponad 3000 pomieszczeń.
Na 30 piętrze Pałacu znajduje się taras widokowy.

Plac Defilad 1 (mapa)
tel. 22 656 76 00
www.pkin.pl
Pałac Kultury i Nauki
Przeglądanie tej mapy wymaga Javascript.

Pałac Kultury i Nauki zbudowany został w latach 1952-1955. Był to „dar narodu radzieckiego dla narodu polskiego”, którego pomysłodawcą był sam Józef Stalin. Autorem projektu był Lew Rudniew. Pałac jest najwyższym budynkiem w Polsce. Ma 237 m wysokości (42 piętra) i kubaturę 817 000 m2. Mieści ponad 3 000 pomieszczeń, które między innymi są siedzibami firm i instytucji oraz Polskiej Akademii Nauk. Ponadto w Pałacu znajdują się poczta, kino, muzea, biblioteki oraz teatry.
Pałac jest jednym z największych obiektów kongresowych w Warszawie. W jego salach może się wygodnie pomieścić ponad 4 500 uczestników. Co roku w pałacowych salach konferencyjnych odbywa się kilkadziesiąt kongresów i szkoleń.
Mieszczące się w Pałacu Sale Kongresowa i Koncertowa to bez wątpienia jedne z najważniejszych sal koncertowych w Polsce. Pierwsza z nich wiedzie prym pod względem wielkości. Może pomieścić aż 2 880 osób, z kolei druga z nich mieszcząca 550 osób, jest obecnie jedną z najlepiej wyposażonych w nowoczesną technologię w kraju. W Sali Kongresowej występowali tacy artyści jak: Marlena Dietrich, Procol Harum, Bruce Springsteen, Cesaria Evora, Rolling Stones, Woody  Allen z zespołem oraz wielu innych, światowego formatu artystów. Od lat odbywają się tu przyciągające duże grono miłośników koncerty jazzowe.
Dużą atrakcję dla turystów i mieszkańców stanowi taras widokowy „trzydziestka”, znajdujący się na 30. piętrze Pałacu (na wysokości 114 m), z którego można podziwiać wspaniałą panoramę Warszawy. W noc sylwestrową 2000 roku na szczycie Pałacu Kultury odsłonięty został drugi co do wielkości w Europie zegar. Jego cztery tarcze mają średnice po 6 metrów. Jest to zarazem najwyżej położony zegar wieżowy na świecie.
Najnowszą atrakcją Pałacu jest aplikacja "Horyzont Historii" przygotowana
w oparciu o najnowszą technologię – gogle HTC VIVE.  Umożliwia ona każdemu niezwykłą podróż przez stulecia – i obserwację rozwoju stolicy Polski z lotu ptaka od XI wieku po Warszawę z 1944 roku. 

Istnieje możliwość zwiedzania wnętrz Pałacu dla grup zorganizowanych. Więcej informacji:

creatours
Furnel Travel
Progress 21
Mazurkas Travel

Dla turystów indywidualnych:
creatours
Trakt
Melody Tours

Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.