Urząd m.st. Warszawy
Mapa strony Twój przewodnik
  • Polska wersja językowa
  • Angielska wersja językowa
  • Niemiecka wersja językowa
  • Francuska wersja językowa
  • Rosyjska wersja językowa
  • Hiszpańska wersja językowa
  • Włoska wersja językowa
Szukaj
Szukaj
Szukaj
There are countless reasons to fall in love with Warsaw

Multimedialny Park Fontann

Magia żywiołów, muzyki i światła.

Skwer I Dywizji Pancernej (Podzamcze) (mapa)
www.estrada.com.pl/1435_multimedialny_park_fontann?lang=en

 


Przeglądanie tej mapy wymaga Javascript.

Multimedialne fontanny są na całym świecie silnym magnesem przyciągającym turystów. Na przykład Magiczna Fontanna Montjuic w Barcelonie zachwyca podkładem dźwiękowym z filmu „Titanic”, Fontanna Bellagio w Las Vegas chwyta za serce melodią „Boże, pobłogosław USA”, a Latająca Fontanna w Osace olśniewa kształtami, które przybierają strumienie wody. Multimedialny Park Fontann w Warszawie znajduje się w urokliwym miejscu, jakim jest położone blisko Starego Miasta i Wisły Podzamcze. Z 367 dysz tryska jednocześnie nawet 30 tysięcy litrów wody na minutę. Strumienie są oświetlane kolorowym światłem z prawie 300 reflektorów typu LED. Co pewien czas na mgiełce z rozpylonej wody pojawiają się olśniewające, laserowe animacje. Na oczach widzów Syrenka schodzi z pomnika, przepływa pod mostem Świętokrzyskim, a potem rusza w miasto samochodem marki Warszawa. Pokazom towarzyszy muzyka, zarówno klasyczna (Chopin), jak i pop.

Multimedialny Park Fontann tworzą dwie fontanny: główna o powierzchni ponad 2.200 m² oraz liniowa o długości 120 m, nazywana organami wodnymi. W pobliżu dzieci mogą się bawić na wodnym placu zabaw (tzw. pluskowisku) o powierzchni 140 m².

Pokazy multimedialnego widowiska „Woda – Światło – Dźwięk” odbywają się od maja do września  w piątki i soboty o 21.30 (maj i wrzesień - 21.00). W pozostałe dni tygodnia prezentacja bez laserów i dźwięku.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.