Urząd m.st. Warszawy
Mapa strony Twój przewodnik
  • Polska wersja językowa
  • Angielska wersja językowa
  • Niemiecka wersja językowa
  • Francuska wersja językowa
  • Rosyjska wersja językowa
  • Hiszpańska wersja językowa
  • Hiszpańska wersja językowa
Szukaj
Szukaj
Szukaj
There are countless reasons to fall in love with Warsaw

Parki i ogrody

Warszawa zaskakuje ilością parków, ogrodów i terenów zielonych – niewiele miast może się pochlubić taką ilością zielonej przestrzeni w sercu miasta. Można tam spotkać różne zwierzęta, pojeździć na rowerze bądź rolkach lub odpocząć w promieniach słońca.


Łazienki Królewskie

ul. Agrykoli 1, tel. 22 506 00 24, 504 243 783
www.lazienki-krolewskie.pl

Jest to jeden z najpiękniejszych tego typu zabytków w Europie.Zespół pałacowo-parkowy został założony w XVII wieku przez szlachcica Stanisława Herakliusza Lubomirskiego, zaś sto lat później został zaadaptowany i przebudowany przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego na własną rezydencję.

Łazienki Królewskie po dziś dzień zachwycają turystów i mieszkańców Warszawy. Na terenie Łazienek znajduje się jeden z najważniejszych zabytków warszawskich – przepiękny Pałac na Wyspie, zbudowany na sztucznym jeziorku. Można tam popływać gondolą (oczywiście w okresie letnim), karmić kaczki i łabędzie, a wyobraźnią przenieść się w czasy króla Augusta. Na tarasie przed pałacem znajduje się zegar słoneczny (jeden z trzech, jakie są Łazienkach) oraz fontanna, do której dzieci wrzucają pieniążki.

Latem na deskach Amfiteatru odbywają się przedstawienia. Nieopodal warto poszukać „kącika dla zakochanych” – to urocze miejsce z małym stawem, do którego prowadzą 3 dróżki-korytarze utworzone z drzew. Obowiązkowym punktem zwiedzania parku powinien być pomnik Fryderyka Chopina, pod którym w letnie niedziele odbywają się koncerty. Ogromną atrakcją Łazienek są wiewiórki, które nie boją się nikogo i śmiało podbiegają do każdego, kto może je poczęstować choćby małym orzeszkiem, oraz przepiękne pawie, które spacerują po alejkach dumnie prezentując kolorowe pióra.

Wilanów
Park w Wilanowie

ul. St. Kostki Potockiego 10/16, tel. 22 544 27 00
www.wilanow-palac.pl

Letnia rezydencja Jana III Sobieskiego, króla-wojownika, który w bitwie pod Wiedniem pokonał Turków. Pałac i park w Wilanowie to wspaniałe przykłady baroku. W dwupoziomowym ogrodzie można podziwiać rzeźby z żywopłotu, lub odpocząć w Chińskiej altance (o ile uda Ci się ją znaleźć). Wilanów jest również miejscem wielu wydarzeń kulturalnych. Więcej informacjiPark Ujazdowski

Aleje Ujazdowskie

Założony w latach 1893-1896 w miejscu placu, na którym odbywały się zabawy ludowe. Jedną z jego ciekawostek jest waga osobowa, działająca nieprzerwanie od 1912 roku. W parku znajduje się również plac zabaw dla dzieci.Ogród Saski
ul. Marszałkowska / ul. Królewska

To jeden z najstarszych publicznych parków w Polsce. Znajduje się w centrum miasta, w pobliżu Teatru Wielkiego.
Liczne rzeźby, zegar słoneczny i najpiękniejsza warszawska fontanna powodują, że jest ulubionym miejscem spacerów. Dzieci odnajdą tu duży plac zabaw. Jest to również znakomite miejsce dla amatorów jazdy na rolkach, czy hulajnodze.Agrykola
ul. Myśliwiecka 

Ciekawostką są tutaj latarnie gazowe. Stylowe oświetlenie ulicy Agrykola przeniesie cię w inną epokę. Jeżeli przyjdziesz o zmierzchu, możesz spotkać latarnika który zapala latarnie.


Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.