Urząd m.st. Warszawy
Mapa strony Twój przewodnik
  • Polska wersja językowa
  • Angielska wersja językowa
  • Niemiecka wersja językowa
  • Francuska wersja językowa
  • Rosyjska wersja językowa
  • Hiszpańska wersja językowa
  • Hiszpańska wersja językowa
Szukaj
Szukaj
Szukaj
There are countless reasons to fall in love with Warsaw

Okolice Warszawy


Muzeum Motoryzacji w Otrębusach

ul. Warszawska 21, tel. 22 758 50 67, 502 257 021
www.muzeum-motoryzacji.com.pl

Kolekcja jest wyjątkowa w skali europejskiej. Muzeum posiada około 300 zabytkowych pojazdów, jak również spory zbiór interesujących rekwizytów. Są tam m.in. mundury, radia, plakaty, itp., a także eksponaty związane z lotnictwem i militariami.Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie

ul. Towarowa 7, tel. 46 862 59 75
www.muzkol.pl

Muzeum posiada największy w Europie zbiór zabytkowego taboru wąskotorowego. W sezonie letnim od maja do połowy października dużą atrakcją są sobotnie wycieczki zabytkowymi pociągami do Puszczy Kampinoskiej. Czas trwania wycieczki to ok. 6 godzin. W programie, poza przejazdem pociągiem, jest również zwiedzanie muzeum, spacer po Puszczy Kampinoskiej oraz ognisko.
Mini Zoo i farma strusi

Gołków, ul. Jaremy 17, tel. 22 756 21 69
www.strusie.prv.pl

Na farmie można zobaczyć takie zwierzęta jak: strusie, kucyki, białe daniele, dziki, pawie, perliczki i bażanty. Ochotnicy mogą nawet - po wcześniejszym zgłoszeniu - zjeść jajecznicę ze strusiego jaja!


Piaseczyńskie Towarzystwo Kolei Wąskotorowej
Piaseczno, ul. Sienkiewicza 14, tel. 22 756 76 38, 607 155 188
www.kolejka-piaseczno.com
Kolejka kursuje regularnie, w niedziele od marca do października na trasie Piaseczno - Tarczyn - Piaseczno. Czas trwania wycieczki ok. 5 godzin. W programie piknik rodzinny z ogniskiem i wizytą w miasteczku westernowym lub na farmie strusi.PepelandPark Rozrywki "PEPELAND"
ul. Kolejowa 378, Dziekanów Nowy, tel. 22 751 26 27, 501 705 969
www.pepeland.pl
Atrakcjami parku są między innymi modele dinozaurów, przejażdżki kucykami, zabawa w małpim gaju, przejście po moście tybetańskim lub zjazd windą desantową z wysokości 3 piętra. Dzieci mogą odwiedzić również mini zoo oraz pobawić się na jednym z placów zabaw. Po aktywnym wypoczynku można udać się do baru, który serwuje obiady, przekąski oraz ciepłe i zimne napoje.
Park zlokalizowany 20 km od Warszawy czynny jest przez cały rok.


Park Jurajsko-Botaniczny Dinopark

Kołacinek 21, Dmosin, tel. 46 874 76 86
www.dino-park.pl
Znajduje się ok. 100 kilometrów od Warszawy. Dinopark to wspaniałe miejsce, które pozwoli przenieść się na chwilę do ery dinozaurów, dobrze się zabawić i wypocząć. Mnóstwo atrakcji dla dzieci i dorosłych. Dodatkowo na terenie parku znajduje się muzeum geologiczno-paleontologiczne, ogródek jordanowski, restauracja oraz sklepik z pamiątkami.Miasteczko Westernowe “Wild West City”

ul. Chmielna, Runów, tel. 606 323 205, 660 693 307
www.kowboje.com.pl
Miasteczko w stylu country & western. Czynne w niedziele od maja do końca września. Na terenie miasteczka można m.in. zabawić się w poszukiwaczy złota i budowanie prerii, postrzelać z łuku i Winchesterów - repliki autentycznych karabinów dzikiego zachodu, obejrzeć walki Apachów oraz udać się do wioski indiańskiej. Zmęczeni mogą nabrać sił w Saloonie, który oferuje drobne przekąski i napoje.


Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.