Urząd m.st. Warszawy
Mapa strony Twój przewodnik
  • Polska wersja językowa
  • Angielska wersja językowa
  • Niemiecka wersja językowa
  • Francuska wersja językowa
  • Rosyjska wersja językowa
  • Hiszpańska wersja językowa
  • Hiszpańska wersja językowa
Szukaj
Szukaj
Szukaj
There are countless reasons to fall in love with Warsaw

Wybrane wydarzenia


Orszak Trzech Króli

www.orszak.org
termin: styczeń
Barwny pochód organizowany na pamiątkę ewangelicznych wydarzeń sprzed dwóch tysięcy lat, w którym biorą licznie udział mieszkańcy miasta.

 


Festyn na Polu Mokotowskim z okazji Dnia Ziemi
www.dzienziemi.org.pl
termin: kwiecień

W ramach pikniku w jednym z największych warszawskich parków odbywają się liczne konkursy, quizy i zabawy związane z ekologią.

 


Święto Konstytucji 3 Maja w Łazienkach Królewskich
www.lazienki-krolewskie.pl
termin: 3 maja
Na uczestników pikniku z okazji rocznicy uchwalenia pierwszej europejskiej konstytucji czeka wiele atrakcji, m.in. Teatr na Wodzie, koncerty muzyki okresu oświecenia, pokazy taneczne – wszystko w strojach z epoki Stanisława Augusta Poniatowskiego oraz liczne konkursy dla najmłodszych.

 

Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik
www.pikniknaukowy.pl
termin: czerwiec
Największa w Europie naukowa impreza plenerowa, w czasie której prezentowane w sposób zrozumiały są skomplikowane treści naukowe. W czasie Pikniku można zobaczyć wiele fascynujących pokazów i eksperymentów, które oswajają nas z różnymi dziedzinami nauki i techniki.


Wianki w Warszawie
www.estrada.com.pl
termin: czerwiec
Wielki piknik odbywa się nad Wisłą. Od wczesnych godzin popołudniowych na Warszawiaków i turystów czekają kiermasze i koncerty. Wianki nawiązują do prastarego ludowego obyczaju i ponad stuletniej warszawskiej tradycji zabawy w czasie Nocy Świętojańskiej. Piknik cieszy się ogromną popularnością - każdego roku nad Wisłę przychodzi tego dnia kilkadziesiąt tysięcy osób. Zwieńczeniem nocnej zabawy jest gigantyczny pokaz sztucznych ogni.


Festiwal Filmowy dla Dzieci i Młodzieży Kino w Trampkach
www.kinowtrampkach.pl
termin: czerwiec
Święto kina dla młodych widzów. Festiwal prezentuje szerokie spektrum najciekawszych tytułów z całego świata: filmów zabawnych, poruszających, mądrych, stworzonych z szacunkiem dla inteligencji i wrażliwości młodego widza.

Imieniny Króla Jana III w Wilanowie
www.wilanow-palac.pl
termin: czerwiec
W tym dniu pałac i ogrody wilanowskie zaludniają postacie z epoki Jana Sobieskiego. Można spotkać królową Marysieńkę i jej dworzan, wziąć udział w niegdyś popularnych zabawach dworskich i warsztatach. 

Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.