Urząd m.st. Warszawy
Mapa strony Twój przewodnik
  • Polska wersja językowa
  • Angielska wersja językowa
  • Niemiecka wersja językowa
  • Francuska wersja językowa
  • Rosyjska wersja językowa
  • Hiszpańska wersja językowa
  • Hiszpańska wersja językowa
Szukaj
Szukaj
Szukaj
There are countless reasons to fall in love with Warsaw

Muzea

Muzeum dla Dzieci im. Janusza Korczaka w Muzeum Etnograficznym
ul. Kredytowa 1, tel. 22 827 76 41 wew. 261
www.muzeumdladzieci.pl

Muzeum stworzone dla dzieci, w którym mogą one nie tylko zwiedzać wystawy, ale też odkrywać świat, przebierać się w tradycyjne stroje, dotykać eksponatów, bawić się nimi, a nawet je tworzyć. Ekspozycja składa się z czterech tematycznych sal wystawowych – pracowni nazwanych Księgami. Każda wprowadza dziecko w inną tematykę, pokazując jak mieszkają i spędzają czas wolny maluchy w najdalszych zakątkach świata.

 

Muzeum ChopinaMuzeum Fryderyka Chopina
ul. Tamka 41, tel. 22 441 62 51
chopin.museum

Intencją placówki jest przede wszystkim indywidualne zwiedzanie i poznawanie Chopina, dostosowane do wieku (a więc także dla dzieci) i preferencji odwiedzających. Ekspozycja oddziałuje na zmysły – możemy np. poczuć zapach fiołków i usłyszeć śpiew ptaków. Dla dzieci również została przygotowana specjalna sala, gdzie podczas multimedialnej zabawy poznają osobę i twórczość kompozytora. W każdą sobotę dla dzieci w wieku od 3 do 7 lat są organizowane warsztaty muzyczne i plastyczne.

 

Muzeum NarodoweMuzeum Narodowe
Aleje Jerozolimskie 3, tel. 22 621 10 31
www.mnw.art.pl

Muzeum posiada bogaty zbiór eksponatów pochodzących ze wszystkich epok, od starożytności po współczesność. Odbywają się tutaj także liczne wystawy czasowe, prezentujące sztukę z całego świata. Niekwestionowaną atrakcją muzeum jest ogromny obraz Jana Matejki: Bitwa pod Grunwaldem o imponujących wymiarach: 426 × 987 cm. Z myślą o dzieciach organizowane są rodzinne zwiedzania. Podczas wycieczki jednym ze specjalnych szlaków cała rodzina poznaje muzeum, tworzy listę muzealnych przebojów i dowiaduje się więcej o słynnych polskich malarzach. Na zwiedzanie trzeba umówić się z wyprzedzeniem.


Muzeum Wojska PolskiegoMuzeum Wojska Polskiego
Aleje Jerozolimskie 3, tel. 22 629 52 71
www.muzeumwp.pl

W muzeum prezentowana jest ekspozycja przedstawiająca historię polskiego oręża od średniowiecza. Na dziedzińcu przed gmachem muzeum można zobaczyć ciężki sprzęt z okresu I i II wojny światowej.

Przy ul. Powsińskiej 13 w Forcie Czerniakowskim znajduje się oddział Muzeum – eksponujący polską technikę wojskową. Tam również można obejrzeć czołgi, działa i samoloty.


Muzeum Powstania WarszawskiegoMuzeum Powstania Warszawskiego
ul. Grzybowska 79 (wejście od ul. Przyokopowej),
tel. 22 539 79 05
www.1944.pl

Dzięki ciekawym ekspozycjom możemy poczuć atmosferę powstania – walki i życia codziennego warszawskiej ulicy. Specjalnie dla najmłodszych przeznaczona jest Sala Małego Powstańca, gdzie dzieci uczą się historii słuchając powstańczych piosenek, oglądając teatrzyk powstańczy lub wcielając się w role harcerskich listonoszy i sanitariuszek. Znajdują się tu też repliki zabawek z epoki, modele samolotów wspomagających Powstańców zrzutami oraz powstańczych pojazdów pancernych, gry planszowe i puzzle poświęcone Powstaniu Warszawskiemu; filmy i muzyka przygotowane specjalnie z myślą o dzieciach

 

Muzeum Domków dla LalekMuzeum Domków dla Lalek
pl. Defilad 1 – Pałac Kultury i Nauki, wejście przez dziedziniec od strony ul. Emilii Plater
tel. 517 49 00 47
www.muzeumdomkow.pl

 

Mieści się w tajnym zapleczu przy Sali Kongresowej. Prezentuje ponad 100 historycznych domów, sklepików i pokoi dla lalek, kilkanaście unikatowych zabawek sakralnych, lalczyne powozy, kliniki czy zakłady fryzjerskie. Główny trzon ekspozycji stanowi kolekcja Anety Popiel-Machnickiej, która wyszukuje stare, zapomniane domki po całym świecie a potem razem ze swoimi dziećmi, pieczołowicie, każdy z nich odrestaurowuje i urządza, przywracając im dawny blask.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.