Urząd m.st. Warszawy
Mapa strony Twój przewodnik
  • Polska wersja językowa
  • Angielska wersja językowa
  • Niemiecka wersja językowa
  • Francuska wersja językowa
  • Rosyjska wersja językowa
  • Hiszpańska wersja językowa
  • Włoska wersja językowa
Szukaj
Szukaj
Szukaj
There are countless reasons to fall in love with Warsaw

Rowery miejskie Veturilo


Veturilo

WOT


Rower w Warszawie można wypożyczyć w ponad 300 stacjach. Przez pierwsze 20 minut jeździ się za darmo.

Nazwa Veturilo pochodzi z języka esperanto – oznacza transport i trenowanie. Na rowery, które od dawna są symbolem Amsterdamu, przesiada się coraz więcej mieszkańców innych miast europejskich. W zakorkowanym mieście rower jest gwarancją punktualnego dotarcia na umówione spotkanie. A do tego wpisuje się w ekologiczny styl życia.

Rowerowa moda dotarła także do Warszawy. Rowery są dostępne całą dobę, przez 9 miesięcy w roku – od
1 marca do 30 listopada. Najwięcej wypożyczalni znajduje się w Śródmieściu. Stanowiska zlokalizowano także przy większości stacji metra. Aktualny wykaz wszystkich wypożyczalni  znajduje się na stronie www.veturilo.waw.pl/lokalizacje/.

System wypożyczalni Veturilo nie wymaga oddania roweru do punktu, z którego został wypożyczony. Rower można wypożyczyć w Śródmieściu, a oddać w innej dzielnicy. Pierwsze 20 minut jest bezpłatne! Kolejne
40 minut kosztuje złotówkę, druga godzina - 3 PLN, trzecia - 5 PLN, a za czwartą i każdą następną trzeba zapłacić 7 PLN. Maksymalny czas jednorazowego wypożyczenia to 12 godzin.
Uwaga! Brak zwrotu roweru po 12 godzinach pociąga za sobą karę w wysokości 200 PLN.

Rower Veturilo można wypożyczyć na trzy sposoby. Pierwszy z nich to rejestracja na stronie www.veturilo.waw.pl i dokonanie za jej pośrednictwem opłaty początkowej w wysokości 10 zł. Drugi sposób to zarejestrowanie się za pomocą karty kredytowej na terminalu znajdującym się w każdym punkcie wypożyczalni rowerów. Trzeci sposób to skorzystanie z aplikacji mobilnej Nextbike na smartfony.

O pomoc w rozwiązywaniu wątpliwości można się zwracać wysyłając e-mail na adres operatora: ck@veturilo.waw.pl bądź dzwoniąc pod numer 19 115

Więcej informacji: http://www.veturilo.waw.pl/


Ścieżki rowerowe w Warszawie

Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.