Urząd m.st. Warszawy
Mapa strony Twój przewodnik
  • Polska wersja językowa
  • Angielska wersja językowa
  • Niemiecka wersja językowa
  • Francuska wersja językowa
  • Rosyjska wersja językowa
  • Hiszpańska wersja językowa
  • Włoska wersja językowa
Szukaj
Szukaj
Szukaj
There are countless reasons to fall in love with Warsaw

Jak dotrzeć

Lotnisko Chopina w Warszawie znajduje się w odległości zaledwie 10 km od centrum stolicy, natomiast Port Lotniczy Modlin oddalony jest od centrum Warszawy o 35 km.
Warszawa posiada trzy duże dworce kolejowe obsługujące ruch międzynarodowy i dalekobieżny krajowy: Warszawa Zachodnia, Warszawa Centralna oraz Warszawa Wschodnia.
Autobusy międzynarodowe i dalekobieżne krajowe przyjeżdżają na Dworzec PKS Warszawa Zachodnia, Dworzec Autobusowy Metro Młociny i Dworzec Autobusowy Metro Wilanowska.

Samolotem
Pociągiem
Autobusem

SAMOLOTEM

Lotnisko im. F. Chopina

Większość samolotów zmierzających do Warszawy ląduje na Lotnisku Chopina (www.lotnisko-chopina.pl), oddalonym o około 10 km od centrum miasta.
Ważne telefony:
• Informacja o przylotach i odlotach +48 22 650 42 20 (tel. czynny 24h/7 dni w tygodniu)
• Informacja Polskich Linii Lotniczych LOT (o lotach krajowych i międzynarodowych) +48 22 577 77 55 (infolinia 24h z tel. stacjonarnych  i komórkowych), www.lot.com
• Informacja celna Portu Lotniczego +48 22 650 28 73
  Na lotnisku swoje przedstawicielstwa ma kilkanaście linii lotniczych. Wykaz wszystkich linii lądujących na warszawskim lotnisku

Aby dojechać do miasta można skorzystać z komunikacji miejskiej:
- linia 175 kursuje do centrum i w okolice Starego Miasta
- linie 148 i 188 kursują w kierunku prawobrzeżnej Warszawy (Praga, Grochów, Gocław) 
- linia nocna N32 kursuje do centrum miasta
- linia kolejowa - więcej informacji
We wszystkich liniach obowiązują bilety komunikacji miejskiej.

Przed wyjściem z terminala znajduje się postój taksówek – zatrzymują się tutaj wybrane korporacje: Ele Taxi, Sawa Taxi, Super Taxi.
Więcej informacji o taksówkach w Warszawie
Należy unikać osób, które na hali przylotów zachęcająca do skorzystania z przypadkowego transportu samochodowego. Często nie mają licencji na przewóz osób, a pobierane przez nich opłaty są kilkukrotnie wyższe niż w korporacjach taksówkowych.
Przy lotnisku znajduje się płatny parking wielopoziomowy, na którym można zostawić samochód na kilka godzin lub kilka dni.


Lotnisko Warszawa Modlin

Warsaw Modlin Airport

Lotnisko Warszawa Modlin (www.modlinairport.pl), oddalone od centrum Warszawy o 35 km na północny-zachód. Lotnisko obsługuje przewozy międzynarodowe na liniach krótkiego i średniego zasięgu. Operacje lotnicze odbywają się 24h na dobę.
Ważne telefony:
• Informacja lotniskowa +48 801 80 18 80, z telefonów komórkowychi i zagranicy  +48 22 315 18 80

Jak dotrzeć z lotniska do miasta?

• Pociąg Kolei Mazowieckich – odjazdy ze stacji kolejowej Modlin, dokąd z terminala lotniskowego kursują specjalne autobusy lotniskowe (ich rozkład dostosowany jest do rozkładu pociągów). Specjalny bilet lotniskowy w cenie 19 PLN można kupić w hali lotniska. Więcej informacji
Czas dojazdu do centrum Warszawy: około 1 h 15 minut.

• OKbus – bezpośredni dojazd do centrum Warszawy pod główne wejście Pałacu Kultury i Nauki (od strony ul. Marszałkowskiej, pomiędzy stacjami metra Centrum i Świętokrzyska). Bilety można kupić w hali przylotów Lotniska Modlin, u kierowcy (również w walucie obcej, płatność kartą lub gotówką), w punkcie sprzedaży w Pałacu Kultury i Nauki oraz na stronie internetowej www.okbus.pl. Więcej informacji pod nr tel. +48 22 290 50 90, adresem e-mail: info@modlinbus.pl.
Czas dojazdu do centrum Warszawy: około 45 minut.

• ModlinBus – rozkład dopasowany jest do godzin przylotów i odlotów. ModlinBus zatrzymuje się w Warszawie na przystankach: przed głównym wejściem do Pałacu Kultury i Nauki (od strony ul. Marszałkowskiej i pomiędzy stacjami metra Centrum i Świętokrzyska). Bilety można kupić w hali przylotów Lotniska Modlin, u kierowcy (również w walucie obcej, płatność kartą lub gotówką), w punkcie sprzedaży w Pałacu Kultury i Nauki oraz na stronie internetowej www.modlinbus.pl. Więcej informacji pod nr tel. +48 22 290 50 90, adresem e-mail: info@modlinbus.pl
Czas dojazdu do centrum Warszawy: około 45 minut.

• Taksówka - rekomendowane przez lotnisko korporacje to Sawa Taxi oraz Taxi Modlin. Koszt przejazdu do centrum Warszawy wynosi (w zależności od dzielnicy) od 100 do 200 zł.
UWAGA! Odradzamy korzystanie z usług przypadkowych osób, które oferują transport do Warszawy w hali przylotów i wybieranie wyłącznie licencjonowanych przewoźników.

• Samochód - w pobliżu lotniska znajdują się trzy parkingi. Więcej informacji. 


POCIĄGIEM


Warszawa posiada trzy duże dworce kolejowe obsługujące ruch międzynarodowy i dalekobieżny krajowy:
- Warszawa Centralna, Aleje Jerozolimskie 54
Jest usytuowany w samym centrum miasta, posiada bardzo dobre połączenie komunikacyjne ze wszystkimi warszawskimi dzielnicami
- Warszawa Zachodnia, Aleje Jerozolimskie 144
Dzięki lokalizacji obok międzynarodowego dworca autobusowego, jest dobrym węzłem przesiadkowym dla korzystających z dalekobieżnych (krajowych i międzynarodowych) połączeń autobusowych.
- Warszawa Wschodnia, ulica Lubelska 1 (dojazd od ul. Kijowskiej) 
Zlokalizowany jest w prawobrzeżnej części Warszawy.

Podmiejski ruch kolejowy obsługiwany jest przez:
- Koleje Mazowieckie (KM) www.mazowieckie.com.pl
- Warszawską Kolej Dojazdową (WKD) www.wkd.com.pl
- Szybką Kolej Miejską (SKM) www.skm.warszawa.pl
- PKP Przewozy Regionalne www.przewozyregionalne.pl
Pociągi tych linii zatrzymują się między innymi na następujących stacjach kolejowych: Warszawa Śródmieście, Warszawa Śródmieście WKD, Warszawa Wschodnia, Warszawa Stadion, Warszawa Zachodnia, Warszawa Powiśle, Warszawa Gdańska, Warszawa Ochota i Warszawa Wileńska.

Bilety kolejowe można kupować w kasach na dworcach, w Internecie lub w wybranych biurach podróży. Istnieje również możliwość zakupu biletu w pociągu u konduktora do którego należy zgłosić się od razu po rozpoczęciu podróży. Bilet taki jest sprzedawany za dodatkową opłatą.

Rozkład jazdy pociągów dostępny jest na stronach internetowych:
www.pkp.pl
www.intercity.pl

Informacja kolejowa (24h):

tel. 703 200 200 (z telefonu stacjonarnego i komórkowego)
tel. +48 22 391 97 57 - z zagranicy

AUTOBUSEM

Dworzec PKS Warszawa Zachodnia w Alejach Jerozolimskich 144 obsługuje połączenia międzynarodowe i krajowe.

Bilety na połączenia krajowe i międzynarodowe można kupić w kasach na dworcu i m.in na platformie:
E-Podróżnik
tel. 703 402 802
www.e-podroznik.pl

Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.