Urząd m.st. Warszawy
Mapa strony Twój przewodnik
  • Polska wersja językowa
  • Angielska wersja językowa
  • Niemiecka wersja językowa
  • Francuska wersja językowa
  • Rosyjska wersja językowa
  • Hiszpańska wersja językowa
  • Włoska wersja językowa
Szukaj
Szukaj
Szukaj
There are countless reasons to fall in love with Warsaw

Park Kultury w Powsinie

ul. Maślaków 1

tel. 22 648 48 11

fax. 22 648 27 91

e-mail: sekretariat@parkpowsin.pl

www.parkpowsin.pl

Park Kultury w PowsiniePark Kultury w Powsinie

Park w swej obecnej formie powstał na początku lat 50. XX wieku, przekształcony z istniejącego tu przed wojną pola golfowego o powierzchni 50 hektarów. Amatorom spędzania aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu oferuje wiele możliwości, także zimą. Na terenie parku znajdują się liczne boiska do gier zespołowych, basen, korty tenisowe, mini golf, ściana do wspinaczki, stoły do tenisa stołowego, „grzybek szachowy” oraz stoliki do brydża, park linowy. W pawilonie rekreacyjnym można grać w kręgle, bilard. Jest też sauna i siłownia oraz wypożyczalnia sprzętu sportowego czynna przez cały rok. 

Na terenie Parku Kultury są dwa amfiteatry: mały i duży, w których podczas sezonu letniego odbywają się festiwale i występy artystyczne. Dla maluchów zorganizowano ogród zabaw.  

Amatorzy potraw z grilla znajdą tu wydzielone pole, na którym można zorganizować piknik. Na terenie Parku znajduje się też kilka punktów gastronomicznych.  

Sąsiedztwo Lasu Kabackiego i Ogrodu Botanicznego daje możliwość spacerów i jednoczesnego podziwiania piękna otaczającej przyrody. 

Do Parku, mimo że leży na obrzeżach Warszawy jest dogodny dojazd zarówno komunikacją miejską jak też własnym pojazdem. Z Ursynowa można dojechać rowerem przez Las Kabacki, rowerem lub na rolkach - z Wilanowa prowadzi ścieżka rowerowa. Przy Parku jest kilka parkingów dla samochodów osobowych (płatnych). 

Na pragnących dłuższego wypoczynku czekają sezonowe domki turystyczne, czynne w okresie letnim.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.